m ogloszenia

m konkursy

 m wydarzenia

m pzajec

Wypatrując wiosny, która zrobiła takie wejście, że zima wróciła popatrzeć, powspominajmy półkolonię zimową organizowaną kolejny raz w świetlicy działającej przy naszej parafii.


Półkolonia, jak co roku, cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców, a program dwóch turnusów nie pozwolił się nudzić jej uczestnikom. Świetną okazją do zaprezentowania różnorodnych talentów dzieci był „Dziecięcy talent show”, w czasie którego mogliśmy podziwiać osoby grające na różnych instrumentach muzycznych, śpiewające solo i w duetach, tańczące i wykonujące ciekawe sztuczki z kartami czy cukierkami. Rozwiązując „Łamigłówki mądrej główki”, biorąc udział
w kalamburach i konkursie pt.: „Rozkosze łamania głowy”, uczestnicy półkolonii mogli wykazać się swoją spostrzegawczością, pomysłowością, sprytem i bystrością w rozwiązywaniu różnorodnych zadań. Wizyty w bawialniach „Kinderplaneta” i „Fantazja” były okazją nie tylko do zabaw ruchowych, ale również do samodzielnego przygotowania odrobiny słodyczy na deser. Bardzo emocjonująca i ekscytująca okazała się gra w kręgle. Warsztaty muzyczne pt. „Ziemia – zielona wyspa” przypomniały dzieciom o tym jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne, a spotkanie z „Mobilną Filharmonią” pozwoliło na muzyczną podróż w różne zakątki świata oraz stworzyło okazję do samodzielnego zagrania na różnych instrumentach. Połączeniem nauki i zabawy były warsztaty pt.: „Kuchnia jako chemiczne laboratorium” oraz „Usłyszeć ciszę i zobaczyć dźwięk”, zaś wizyta w papugarni pozwoliła dzieciom bliżej przyjrzeć się pięknie ubarwionym i dość hałaśliwym ptakom oraz nakarmić je.

Nie opuściliśmy też nowości kinowych, które również dostarczyły nam dobrej zabawy. Każdy turnus półkolonii zimowej zakończony był wręczeniem nagród i dyplomów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: półzimowisko.

 oraz filmu:

galeria

Działalność świetlicy prowadzona jest przede wszystkim dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Rzeszowa w ramach wieloletniej umowy

Wakacyjne wspomnienia

polkolonia

Półzimowisko

polkolonia

  • Mobilna Filharmonia - o swiatecznej porze
  • Dekoracje
  • Zainspirowani do działania
  • Mobilna Filharmonia - Europejskie pejzaze
  • Wiosenne bukiety